Home   |   News   |   Historia   |   Opisy modeli   |   Dane techniczne  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki   |   Kontakt   | 

resmoto.com
Home
News
Historia
Opisy modeli
Dane techniczne
Galerie
Tuning
Download
Linki
Kontakt
CARS and GIRLS

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Aston Martin Opis

Opisy poszczególnych modeli Aston Martin, od najwcześniejszych lat, aż po najnowsze.

28.11.2006 |  Aston Martin DB9 opis.
Aston Martin DB9 Aston Martin DB9 został zaprojektowany przez Sarah Maynard i Henrika Fiskera, Sarah zajęła się wnętrzem, a Henrik całością. Na charakter auta zwracają szczególnie małe drobiazgi, taki jak choćby starter. Mimo że Aston ie był pierwszy w tym pomyśle, to fakt, że został wykonany z zimnego szkła budzi emocje. Mimo iż jest zimny w dotyku może się podobać, nie na miejscu byłby montaż startera z tworzywa sztucznego.

     Inny szczegół dotyczy również wnętrza. Aston Martin DB9 Pani Maynard doszła do wniosku, że większość koncernów stosuje dziś do wykończenia wnętrz luksusowych samochodów zbyt wypolerowane i źle lakierowane drewno. A do produkcji tańszych aut jego plastikowe imitacje. Dlatego panel środkowy nowego Astona jest pokryty drewnem sprawiającym wrażenie i w ogóle niepolakierowanego. Wygląda to jak pokład luksusowego jachtu. Dzięki temu ani nie da się go pomylić z imitacją, ani też nie przypomina innych aut.

      Takich szczegółów jak wspomniany starter Aston Martin DB9 i rodzaj drewna jest we wnętrzu bardzo dużo. Skóra pachnie skórą ale nie taką z Ikei, lecz co najmniej stuletnią, bo pochodzi od najlepszych dostawców ze Szkocji. Z dzwigni automatycznej skrzyni biegów (w wersji z 6-stopniowym automatem ZF, bo jest także do wyboru manualna skrzynia Graziano) w ogóle zrezygnowano: tradycyjne pozycje P, D, R, N wybiera się przyciskami na środkowej konsoli oczywiście szklanymi. Aston Martin DB9 to lord, ale nie taki, któremu tytuł szlachecki przyznała królowa Elżbieta II za zasługi, lecz taki, który błękitną krew ma w swoich żyłach od co najmniej 13 pokoleń.

     Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny - to słowo pocisk Aston Martin DB9 pasuje najlepiej. Aston Martin jest z krwi i kości podobny do poprzednika DB7, jak i większego brata Vanquisha, tyle że jest nowocześniejszy. O tradycyjnym podejściu niech świadczy ogromny wlot powietrza i typowe dla wszystkich Astonów boczne skrzela, a o nowoczesności szklane otwory reflektorów doświetlających, miękka fala bocznego przetłoczenia i ogromne 19 calowe koła. Za tym samochodem chce się podążać, tylko ciężko dotrzymać mu kroku. Nadwozie wykonano w całości z aluminium, dzięki czemu jest bardzo sztywne i lekkie. Samochód z manualną skrzynią biegów waży jedynie 1710 kg, z automatem 100 kg więcej.

      Do środka włożono 12 cylindrową jednostkę napędową, Aston Martin DB9 engine będącą rozwinięciem silnika montowanego w Vanquishu. Jej moc maksymalna to 450 KM, a maksymalny moment 570 Nm osiągany przy 5000 obr./min, a więc auto lubi wysokie obroty. Efekt sportowy dla kierowcy jest łatwy do przewidzenia, w końcu auto zalicz się do pojazdów które potrafią jechać 300 km/h, niestety więcej się nie da. Tylny napęd i doskonały rozkład masy 50:50 sprawiają że nawet w ekstremalnych warunek na drodze, auto prowadzi się pewnie, nie ustępując niemieckim konkurentom, których nie wiadomo czy posiada

      DB9 to auto, które baz względu na wiek chce się mieć. 10-latkowie będą Aston Martin DB9 Volante wieszać jego zdjęcie nad łóżkiem, a starsi opowiadać że widzieli i chcieli by takim jeździć. Auto niestety trafi głównie do najbogatszych 40-50-latków, którzy są właścicielami dobrze prosperującymi firmami, którzy nie wykorzystają większości jego potencjału. Bo kto może sobie pozwolić na tak nowoczesne auto o wartości 100 tyś funtów szterlingów. Jeśli ktoś ma tyle to ma do wyboru wersje coupe lub kabriolet o nazwie Volante.

Szczegółowe dane techniczne Aston Martin DB9 .

      Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit nowego auta Aston Martin DB9 i DB9 Volante.

Kobiece spojrzenie...


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.