Home   |   News   |   Historia   |   Opisy modeli   |   Dane techniczne  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki   |   Kontakt   | 

resmoto.com
Home
News
Historia
Opisy modeli
Dane techniczne
Galerie
Tuning
Download
Linki
Kontakt
CARS and GIRLS

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Aston Martin News

Informacje, doniesienia, nowości, premiery, ciekawostki oraz plotki związane z marką Aston Martin.

24.11.2006 |  Aston Martin Vantage Roadster przed premierą.
Aston Martin V8 Vantage Roadster Aston Martin Vantage Roadster to kolejny model ze stajni super sportowych i luksusowych aut, tym razem bez dachu. Linie projektowali Marek Reichman oraz Duńczyk Henrik Fisker. Ten pierwszy to stylista o polskim pochodzeniu. Wcześniej pracował przy studyjnym Rapide oraz DBS-ie, nowym autem Jamesa Bonda 007. Karoseria została wyprodukowana z aluminium, kompozytów stopów magnezu. W/w wymienione elementy są wytwarzane nie przez roboty, tylko ręcznie.

     Nowy Aston mierzy 438 cm długości 186,5 cm szerokości i 126,5 cm wysokości. Rozstaw osi zajmuje tyle co w kompaktowym samochodzie. Koła mogą mieć 18 cali albo za dopłatą 19 cali. Trzywarstwowy tekstylny dach składa się automatycznie. Czas tego manewru trwa 18 s. Wnętrze należy do najlepszych, najlepszych to nie tylko w świecie kabrioletów. Trudno się temu dziwić, skoro auto prawdopodobnie będzie kosztować ok. 550 tys. zł (cena wkrótce będzie ustalona).

      Całość wykonane jest ręcznie, na progu można zamówić sobie wygrawerowanie wybranej dedykacji. W kokpicie czas odmierza chronometr firmy Jeager LeCoultre, jednej z najstarszych firm zegarmistrzowskich na świecie, która współpracuje z Astonami już od 77 lat. Bagażnik nie zasługuje na miano arcydzieła. Co prawda nikt nie wymaga od sportowego kabrioletu możliwości transportowych furgonu, niemniej konkurencyjne Maseratti oferuje dwukrotną większą objętość. Maseratti jednak ma gorsze notowania w kategorii napędu i osiągów.

     Silnik Astona umieszczony jest z przodu pod maską bliżej kabiny pasażerskiej, co ma dobry wpływ na prowadzenie auta. Serce auta to ośmiocylindrowa 4,3 litrowa benzynowa konstrukcja, która dostarcza 380 KM przy 7000 obr./min. Przy 5000 obr./min mamy maksymalną wartość Momentu obrotowego, który wynosi 410 Nm. Auto osiąga setkę w 5 s a rozpędza się 280 km/h. Silnik samochodu - podobnie jak silniki każdego auta tej marki - będzie nosił tabliczkę i danymi inżyniera dokonującego ostateczną kontrole. Koła reagują na nierówności niezależnie od siebie. Żadnych kompromisowych rozwiązań w stylu półzależnej belki skrętnej. Na materiałach również nie oszczędzano. Zawieszenie każdego kół w dużej mierze wykonano z bardzo lekkiego i wytrzymałego aluminium.

     Tak jak w przypadku każdego Astona karoserię będzie można pomalować na dowolny wybrany kolor. Samochód ma zadebiutować póĽną wiosną, nie pojawi się jednak w Polsce, tak samo jak to było z innymi modelami brytyjskiej marki. Firma planuje wyprodukować 1500 samochodów.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit nowego auta Aston Martin V8 Vantage Roadster.

Kobiece spojrzenie...


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.